Ať už chcete dopřát sobě  nebo svým klientům v penzionu či hotelu příjemné chvíle v bazénu, vířivce, sauně nebo toužíte po zajímavém lázeňském vybavení jako Kneippův chodník, solární louka, parní lázně, Hammam nebo Tepidárium, potřebujete mnoho informací. Volba vhodného zařízení, správné technologie a dobrého partnera pro realizaci je pro Vaše wellness centrum zásadní. Díky dvacetiletým zkušenostem v oboru vám dokážeme poradit a vaše vize zrealizovat, propojit informace mezi obory stavebnictví, vodo-topo, vzduchotechnika, elektro, pomůžeme Vám smysluplně koordinovat projekt v jakékoliv fázi nebo na klíč. Kromě poradenství a realizace v nás najdete také spolehlivého servisního partnera na mnoho let. 

Kolik lidí, tolik nápadů, kombinací a chutí – vaši fantazii při realizaci limituje pouze prostor a rozpočet. Ze zkušenosti našich klientů víme, že nejvíce využívané v každém wellness jsou právě vodní prvky – bazén, vířivka a pak saunové kabiny. Je také potřeba myslet na dostatek prostoru pro odpočívárnu a zázemí a dále pro technologie s dobrým přístupem. Moderním trendem je kombinovat pro wellness vnitřní a venkovní prostředí. Inspirací může být řešení wellness Augistiánský dům Luhačovice.  

Hotel Vega

Finské a kombinované sauny

Saunové kabiny, ať už vestavěné nebo samostatné kabiny, představují zakázkovou dřevovýrobu s využitím čistých přírodních materiálů, které dodají saunovému rituálu správný nádech. Technologii lze vyřešit a kombinovat různě, prostor kabiny vyhříváte v rozmezí 60-110°C  a pracujete s vlhkostí vzduchu i různými přidanými aromatyVíce zde…

Pára/ parní kabina

Kabina s teplotou 45-50°C a vysokou vlhkostí vzduchu až kolem 100% je známá jako „parní sauna“.  Tato technologie vyžaduje technické zázemí pro umístění vyvíječe páry a kabinu odolnou vlhku, kde se ale designu meze nekladou. Můžete mít kabinu podobnou prosklenému sprchovému koutu nebo „jeskyni„. Více zde.

Ochlazovací bazény

Saunový rituál by nebyl kompletní bez ochlazení v čerstvé studené vodě o teplotě 8-12°C. K tomu jsou určeny malé bazény s průtokem čerstvé vody a náladovým osvětlením. Více zde…

Veřejné wellness - Zámek Ratměřice

Přelivné vířivky

Vířivka je masážní bazén s teplotou vody ideálně 37-38°C, kde lidské tělo nejlépe dosáhne tepelného komfortu a díky vztlaku vody i úplného uvolnění, dobře nastavené masážní systémy zajistí regeneraci těla po sportu, úrazech nebo při únavě. Hydroterapie nebo česky vodoléčba je jednou z nejstarších léčebných metod. Více zde. 

Relaxační bazén/ termální bazén 

Vnitřní vyhřívaný bazén menších rozměrů s dobře proměnlivou teplotou vody nad 30°C umožňuje mnoho zdraví prospěšných aktivit od rehabilitace, vodní cvičení, vodní masáže a terapie, plavání dětí. Takový bazén je náročný na technologické vybavení, aby vyhověl hygienickým normám a snadno udržoval čistou vodu. Více zde..

Kneippův chodník

Stimulace a prokrvení nohou pomocí teplé a studené vody má vliv na cévní systém a celkovou imunitu. Je procedura založená na jednoduchém principu přešlapování v oddělených bazéncích naplněných teplou a studenou vodou, může mít mnoho podob a skvěle doplnit prostorVíce zde…

Odpočívárny 

Neodmyslitelnou součástí každé relaxace je kvalitní odpočinek mezi jednotlivými procedurami nebo rituály. K tomu slouží místnosti, které můžete vybavit různě vyhřívanými nebo tvarovanými lehátky, můžete sytit vzduch kyslíkem či solí, zajistit výhled do plamenů krbu nebo přírody. Důležité a samozřejmé je jemné osvětlení, ozvučení, čistota a správná vlhkost vzduchu. Více zde…

Technologie a řízení wellness provozu

Za každým hezkým wellness prostorem stojí technický prostor, který se stará o čistotu vzduchu i vody, o různé teploty, světla a vůně tak, jak je potřeba. A právě na tomto zázemí záleží, jak náročný nebo snadný bude provoz i údržba. Moderním trendem je také sledování a řízení provozu z recepce nebo řízení na dálku. Více zde.   

infrasauna

Infrakabina, Infrasky a Sunsky 

K prohřívání těla pomocí infračervených paprsků lze využít také technologie známé jako „Infrasauna“  Zářiče lze instalovat do malé kabiny nejrůznějších designů  nebo zavěsit jako panel nad lehátko v odpočívárně. Podobně lze umístit i „Solárko“ – tedy UV zářič napodobující sluneční svit. Více zde. 

Vytvořte si prostor pro odpočinek a relaxaci - své vlastní lázně

Pojďte si popovídat o vašem projektu