TERASY Z MASIVU (exotické dřevo)

Terasy masiv

Do Vaší zahrady doporučujeme jednoznačně dřevěnou terasu. Tato terasa zajistí základní požadavky na pevnou plochu a velice dobře splyne s okolním prostředím. Výhodou jistě také je, že dřevěná terasa okolo bazénu, chodník nebo terasa vyschne po dešti rychleji než ostatní materiály. Dřevěná terasa je na omak teplá, rychle se vyhřeje sluníčkem, nepálí, dobře se udržuje, na rozdíl od anorganických materiálů žije. Díky své elasticitě nehrozí za silnějších mrazů poškození. Nepravidelnost povrchu zase láká opticky – krajinky a suky mohou být výrazným stylotvorným prvkem. Také barevné odstíny jsou zajímavé, každé dřevo, každé prkno, se pod vlivem světelných podmínek mění.

Pro stavbu venkovních teras používáme dřevo, které má vysokou hustotu. Vysoká hustota  dřeva zaručuje, že dřevo není nasákavé, dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům, dešti, sněhu, silnému slunečnímu záření  a mrazu.

Nejlepší materiál k tomuto účelu jsou dovážené exotické dřeviny prémiové kvality.

V porovnání s evropskými dřevinami mění méně objem, jsou daleko méně náchylné v závislosti na změnách vzdušné vlhkosti k bobtnání, sesychání i vnitřnímu pnutí, mají přirozený odpor k rozkladu a hnilobě, plísním i škůdcům.

Exotické dřeviny

Terasy - exotické dřeviny

Garapa (brazilský jasan nazývaný někdy jako zlatý decking) vyniká svou vysokou kvalitou, je jedním z nejlepších kvalitních tvrdých dřevin, vyniká tvarovou stálostí a  vysokou odolností, má přirozený odpor k rozkladu a hnilobě. Garapa je světle žlutá s teplým zlatým odstínem a jemným zrnem. Vlákna jsou rovná, struktura je sourodá a jemná. Velmi ceněnou vlastností je neuvolňování pigmentů. Zajímavostí je, že surové dřevo voní po mandlích.

Terasy - Garapa

Bangkirai název je používán pro importované dřevo z Indonésie převážně z druhů Shorea. Nejčastěji se setkáváme s poddruhy Yellow Balau a Selangan Batu. Barva Bangkirai je světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné. Patří mezi nejrozšířenější a nejdostupnější exotické dřeviny na našem trhu. Velkou oblibu si získalo svými vlastnostmi, mezi které patří zejména tvrdost, trvanlivost a příjemný vzhled s širokým spektrem barevných odstínů. 

Terasy - Bangkirai

Merbau je výbornou volbou pro venkovní terasu, je nejstabilnější dřevina vysoké tvrdosti pro venkovní terasy, s vynikající pevností, ohebností a pružností. Charakteristickým znakem Merbau jsou zlatavé proužky v kresbě dřeviny. Barva červenohnědá. Merbau obsahuje přírodní barvivo, které může být po určitou dobu vyplavováno ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které  by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že  je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. 

Terasy - Merbau

Terasy - Merbau

Terasy - Merbau

Terasy - Merbau